Filmy o sztucznej inteligencji ciekawią mnie bardzo, ale to bardzo bardzo bardziej 🙂

Ponieważ dużo szukam w tym temacie i zdarza mi się napotkać na tzw. „perełki”, w tym artykule dzielę się z Wami wynikami moich poszukiwań .

Jak znajdę coś nowego, godnego uwagi – to dorzucam do tego artykułu.

Więc jeżeli interesują Cię filmy o sztucznej inteligencji i chcesz być na bieżąco, odwiedzaj mnie co jakiś czas, a na pewno znajdziesz coś nowego.

Zaczniemy od pozycji oczywistej zatytułowanej nie inaczej niż A.I. Sztuczna Inteligencja.

Film A.I. Sztuczna Inteligencja (2001)

Film A.I. Sztuczna Inteligencja to amerykański film science-fiction w reżyserii Stevena Spielberga. Co ciekawe, film był początkowo rozwijany przez Stanleya Kubricka, a dopiero po śmierci Steven Spielberg dokończył dzieło kolegi po fachu, aby uczcić jego twórczość. Premiera odbyła się w 2001 roku.

Film Sztuczna Inteligencja to opowieść o cywilizacji ludzi żyjących w przyszłości wśród inteligentnych maszyn. Główny bohater historii to robot Dawid, który rodzinie Swintonów zastępuje syna Martina, gdy ten jest w śpiączce.

Gdy młody Martin wybudza się ze śpiączki brat-robot Dawid ….

a zresztą zobaczcie sami, nie będę spojlerował.

Film A.I. Sztuczna Inteligencja na CDA

https://www.cda.pl/video/14412446

Matrix (1999)

Znasz Matrix? Jasne, że znasz. To kultowy film Lany i Lilly Wachowskich. Wizja świata przedstawiona w Matrixie to jeden wielki program komputerowy i symulacja, w której wszyscy żyjemy.

Pierwsza część trylogi została premierowo zaprezentowana w 1999 roku. W 2003 roku światło dzienne ujrzały Matrix Reaktywacja i Matrix Rewolucje.

Black Mirror (2011 do dziś)

Znana z Netflixa seria wizjonerskich historii nawiązujących do technologii powrzechnych w naszym życiu. Po obejrzeniu tego serialu już nigdy nie spojrzysz na swój smartfon tak samo.

Te mrożące krew w żyłach historie pokazują jak bardzo jesteśmy zawładnięci technologiami i do czego to może doprowadzić. Albo do czego już doprowadziło.

Krótkometrażowe filmy o sztucznej inteligencji
(2018/2019).

Poniżej znajdziesz ponad godzinny pokaz krótkometrażowych filmów o sztucznej inteligencji. Te krótkie produkcje są na prawdę bardzo ciekawe.

Sztuczna inteligencja – filmy dokumentalne.

Film dokumetalny o sztucznej inteligencji, który koniecznie musisz zobaczyć to film „Do you trust this computer”.

Do You Trust This Computer (2018) – to musisz zobaczyć.

Sam Elon Musk, człowiek, który wysyła rakiety w kosmos, poleca ten film. Nawiasem mówiąc sam w nim występuje i z całkiem poważnym wyrazem twarzy uprzedza nas przed zagrożeniami wynikającymi z rozwoju sztucznej inteligencji.

To jest trailer filmu dokumentalnego:

To jest cały film Do You Trust This Computer:

A to jest wywiad z reżyserem filmu dokumentalnego o sztucznej inteligencji „Do You Trust This Computer” Chrisem Painem:

Film o tym „Czy sztuczna inteligencja zabierze nam pracę?” (2019)

Świetny materiał w wykonaniu SciFuna. Dowiecie się, jakie zawody są zagrożone sztuczną inteligencją, a kto może spać spokojnie nie martwiąc się o to, że robot zabierze pracę.

Krótki film dokumentalny National Geografic „Powstanie sztucznej inteligencji – Za Milion Lat” (2018)

Z tego filmu dowiesz się, na jakim etapie znajduje się rozwój sztucznej inteligencji oraz jakie są perspektywy jej rozwoju w przyszłości.

Jak Chińczycy wykorzystują sztuczną inteligencję w szkole

Poniższy film przedstawi Wam Chińską szkołę, w której sztuczna inteligencja wykorzystywana jest po to, aby poprawić sprawność systemu edukacyjnego i wyniki dzieci w szkole.

Wykład na TEDx o sztucznej inteligencji.

Oto wideo z wykładu na TEDx, z którego dowiecie się trochę o technologii sztucznej inteligencji.

Ex Machina (2014)

Młody programista Caleb wygrywa konkurs, w którym nagroda okaże się zaskakująco … inteligentna.

Nagrodą jest tygodniowy pobyt w luksusowej posiadłości Nathana – szefa firmy , która przedstawiana jest na wzór dzisiejszych gigantów technologicznych takich, jak Google, czy Facebook. .

Okazuje się, że Nathan pracuje nad sztuczną inteligencją i potrzebuje Caleba do przeprowadzenia testu Turinga z humanoidalnym robotem o imieniu Ava, aby sprawdzić, czy projekt się powiódł.

Caleb zgadza się na udział w eksperymencie, nawiązuje relacje z Avą – sztuczną inteligencją i odkrywa, że Nathan nie powiedział mu całej prawdy o projekcie.

Chappie (2015)

W niedalekiej przyszłości przestępczość jest kontrolowana przez zmechanizowane siły policyjne.

Kiedy jeden z policyjnych robotów – Chappie, zostaje skradziony i otrzymuje nowe oprogramowanie, staje się pierwszym robotem, który zyskuje umiejętność myślenia oraz samoświadomość.

Sentient (2016)

Sztuczna inteligencja w tajemnicy osiąga samoświadomość i próbuje celowo nie zdać testu Turinga.

Girl Versus (2016)

Dwudziestokilkuletnia Lucia zostaje zaatakowana i wykorzystana seksualnie. W samoobronie powala agresora i uciekając znajduje Alexa, z którym się zaprzyjaźnia.

Alex to asystent osobisty ze sztuczną inteligencją, który pomaga Lucii w najtrudniejszych chwilach.